obróbka szkła

Obróbka szkła

0
cięcie na wymiar

Każde szkło można dociąć na dowolny wymiar lub dowolny kształt bazując na wieloletnim doświadczeniu i wysokiej jakości oferowanych wyrobów.

Jest procesem pozbawiającym szkła ostrych krawędzi, nadając im jednocześnie staranne i bezpieczne w użyciu wykończenie.

0
szlifowanie
0
fazowanie

Celem fazowania jest uzyskanie na krawędzi szkła, lustra, lacobelu załamanej powierzchnia szkła określonej szerokości. Załamujące się światło w uzyskanej fazie dodaje szklanym elementom niepowtarzalny i elegancki wygląd.

Niemal w każdym rodzaju szkła istnieje możliwość wywiercenia otworów różnej średnicy, w dowolnym miejscu.

0
wiercenie otworów i wycięcia w szkle
0
nadruk UV na szkle

Polega na naniesieniu na powierzchnię szkła nowoczesnych farb utwardzanych promieniami UV, co daje niezwykłe efekty dekoracyjne szkła. Nanoszone obrazy cechują się niezwykłą jakości oraz wiernością kolorystyczną, Istnieje możliwość dowolnego wyboru grafiki poddanej drukowi, także grafiki własnej w odpowiedniej rozdzielczości. Taki druk UV jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jego zastosowanie ogranicza jedynie wyobraźnia. Najbardziej popularne zastosowania szkła z nadrukiem UV to przeszklenia wnętrz (ścianki działowe), balustrady i barierki balkonowe, elewacje szklane, zespolenia okienne, okładziny ścienne i elementy ozdobne.

Polega na zdobieniu szkła na wybranej powierzchni lub według dowolnego wzoru, uzyskując w efekcie końcowym matową aplikację na powierzchni przeźroczystej szkła.

0
piaskowanie
0
laminowanie 

Szkła polega na sklejeniu ze sobą dwóch lub więcej tafli szklanych za pomocą specjalnej folii. Dzięki tej operacji szkło zwiększa zwoją odporność na uszkodzenia mechaniczne i w przypadku rozbicia zapobiega skaleczeniom. Rodzaj folii stosowanej podczas laminacji wpływa ponadto na takie właściwości szkła jak np. przepuszczalność promieni UV. Szkło poddane laminacji wykorzystywane jest zarówno w budownictwie, transporcie jak i przemyśle stolarki meblowej.

Proces polegający na nałożeniu na powierzchnię szkła emalii, która trwale zdobi szkło.

0
sitodruk
0
podklejanie folią bezpieczną

Jest skutecznym sposobem na zmaksymalizowanie bezpieczeństwa w momencie rozbicia szkła. Zatrzymuje ona rozpryskujące się drobne odłamki w przypadku uszkodzenia tafli. Folia skutecznie zapobiega skaleczeniom.